طراحی | گرافیک

box-Logo

لوگو | آرم | نشانه: لوگو نماد و معرف هر برند است، بنابراین طرح آن از اهمیت زیادی برخودار می باشد. اگر یک لوگو خوب طراحی شود، معرف قدرتمند و با ارزشی برای نام تجاری یا برند خواهد بود. از اینرو طراحی یک لوگوی موثر برای یک برند نسبت به سایر اقلام گرافیکی، نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد.

bcard-Logo

به مجموعه سربرگ، کارت ویزیت و پاکت نامه و … ست و یا اوراق اداری گفته می شود. در کنار آن ها، مواردی همچون کاغذ یادداشت، فلش کارت، کارت های اعتباری و پرسنلی، لیبل وسایل و … می توانند طراحی شوند که در مجموع یکی از ارکان هویت بصری هر مجموعه‌ای خواهد بود. کارت ویزیت یکی از ارکان مهم هر کسب و کاری بوده و طراحی آن بسیار مهم است.

bill-Logo

بیلبورد، به تابلوی بزرگی گفته می‌شود که فضای مناسبی برای نصب آگهی، در اختیار دولت، صنعتگران و عرضه کنندگان کالا می‌گذارد. بطور کلی به هر فضای خارجی که امکان نصب آگهی بر آن باشد اطلاق می‌شود. اما امروزه، بیشتر به معنای تابلوهای بسیار بزرگ و نورپردازی شده ‌است که بر پایه‌های بلندی قرار گرفته و از فواصل دور قابل دیده شدن هستند.

poster

کاتالوگ یا کالانما کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد.کاتالوگ از طرف تولید کننده محصول/ ارائه دهنده خدمات به مصرف کننده/ مشتری جهت معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.
کاتالوگ محصولی است که از بسیاری جهات دارای تشابه‌های قابل توجه با بروشور است. ولی عمده تفاوت آن با بروشور در چگونگی معرفی موضوع است. موضوع در کاتالوگ بصورت فهرست وار معرفی می‌شود. به عبارت دیگر، در کاتالوگ تنها فهرستی معمولاً مختصر از موضوع را ارائه می‌شود، در حالی که در بروشور مطلب بطور مفصل و دقیق طرح میگردد. این تفاوت کلیدی می تواند تعیین کننده ی تفاوت کاربرد کاتالوگ نیز باشد.

portfolio-logo

اهمیت ساخت پروتفولیو امروزه از الزامات معماران، نقاشان هنرمند و طراحان حرفه ایی به شمار می رود و این موضوع تنها به ارائه پورتفولیو به دانشگاه ها و کشورهای خارجی جهت اخذ پذیرش ختم نمی شود ، بلکه به همراه داشتن نمونه آثار معماران، نقاشان و هنرمندان یکی از ارکان مهم در جذب کارفرمایان و بیشتر و بهتر جلوه دادن هنر آن ها می باشد . از این رو امروزه نه تنها دانشجویان معماری، بلکه استودیو های طراحی، عکاسان، هنرمندان نقاش و سایر رشته های هنری هم به تهیه پورتفولیو بر اساس استانداردها و هارمونی های گرافیکی روی آورده اند. یم پورتفولیو حرفه ای علاوه بر اینکه شامل معرفی کامل شخص و حرفه و هنر اوست، دارای ظاهر گرافیکی متناسب و زیبا نیز هست.